• معرفی سه لنز جدید نیکون

  دوربین های میرورلس و فول فریم جدید نیکون بدون لنز های مخصوص این رده قابل استفاده نمی باشند و به همین دلیل همزمان با معرفی دوربین های Z 7 و Z 6 ؛ نمایندگی نیکون مجموعه لنز های مخصوص این رده را نیز معرفی نموده است .

  لنز های جدید که برای دوربین های سری Z معرفی می شوند عبارتند از :

  24-70mm F4 S, 50mm F1.8 S  و 35mm F1.8 S ( حرف S برای این رده از لنز  ها نشانگر عبارت حلقه نقره ای می باشد )


  همچنین بنا بر اخبار به دست آمده کمپانی نیکون در حال آماده سازی یک لنز 58mm F0.95 Noct برای دوربین های سری Z نیز می باشد .

  لنز 24-70mm F4 S یک لنز بدون دکمه است که در درون آن از 14 عدسی استفاده شده و این عدسی ها دارای هر دو گروه از پوشش های فلورین و کریستال می باشند .

  این لنز نیز همانند تمامی لنز های جدید دیگر ؛ دارای یک کنترل دیافراگم الکترومغناطیسی بوده و از موتور چند مرحله ای اتوفوکوس برای دستیابی به یک فوکوس سریع و دقیق استفاده می شود .


  از یک حلقه قابل تنظیم نیز برای کنترل فوکوس ؛ جبران نوردهی و دیافراگم لنز می توان استفاده نمود . حداقل فاصله فوکوس دهی این لنز 30 سانتیمتر است و چنانچه انتظار می رود لنز 24-70 به عنوان لنز کیت برای دوربین های Z 7 و Z6 ارایه می شود .

  لنز Nikkor Z 50mm F1.8 S نیز یک لنز پرایم استاندارد است که به عنوان اولین محصول در این رده ارایه می شود . از میان 12 عدسی این لنز دو مورد از آنها ED و دو مورد عدسی های محدب هستند و سه عدسی هم دارای پوشش نانوکریستال می باشند .

  این لنز دارای یک دیافراگم 9 تیغه ای است و فوکوس دهی به صورت داخلی انجام می شود . حداقل فاصله فوکوس دهی برای این لنز 40 سانتیمتر می باشد .

  سومین محصول از لنز های جدید نیکون Nikkor Z 35mm F1.8 S است که دارای دو عدسی ED و 3 عدسی محدب و 3 عدسی با پوشش نانو کریستال می باشد . این لنز دارای سیستم فوکوس دهی پشتی و حداقل فاصله فوکوس دهی 25 سانتیمتری می باشد .

  آخرین بروز رسانی : ۱۵ تیر ۱۳۹۹ بازدید : 14