• استفاده از قاب ها به عنوان یکی از عناصر مهم در ترکیب بندی عکس

  در سبک های عکاسی در فضای باز , منظره و حیات وحش ؛ استفاده از قاب ها به عنوان یکی از عناصر ترکیب بندی عکس برای جلب توجه مخاطب ؛ یکی از تکنیک های بسیار مهم و کاربردی به شمار می آید.

  ۲۳:۴۷:۳۴ یکشنبه ۱۹ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 52
 • چند نکته حرفه ای برای عکاسی در خیابان

  عکاسی در خیابان ؛ یکی از ژانر های جدید در دنیای عکاسی دیجیتال است و هرگونه ثبت سوژه ها در محیط های خیابانی را در درون این ژانر می توان قرار داد. در این سبک تنها نیاز است تا به دنبال سوژه های جذاب باشید و از یک زاویه دید منحصر به فرد به آن نگاه کنید . در این مطلب به بیان برخی از نکاتی می پردازیم که به شما کمک می کنند تا به ثبت عکس های حرفه ای در محیط های خیابانی اقدام نمایید.

  ۱۰:۴۳:۵۵ چهارشنبه ۴ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 45
 • نکات ایمنی در رابطه با کارت حافظه دوربین های DSLR

  کارت حافظه یکی از مهمترین بخش های جانبی دوربین است که سلامت وایمنی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . در رابطه با نحوه استفاده از کارت حافظه و قسمت کارت خوان دوربین های عکاسی ؛ همواره دستورالعمل هایی وجود دارند و در این مطلب برخی از نکات و دستورالعمل های مرتبط با کارت حافظه و روش نصب و خارج نمودن آن از دوربین را مورد اشاره قرار می دهیم .

  ۱۱:۱۸:۴۱ یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 87
 • نکاتی برای عکاسی در فصل بهار

  بهار و پاییز فصل هایی بسیار جذاب برای عکاسی هستند. در فصل بهار ، رنگ ها دارای درخشش خاصی می باشند و شرایط تابش نور بهترین حالت از سایه ها در زمان های عکاسی را به وجود می آورد . در این مطلب برخی از نکات در رابطه با عکاسی در فصل بهار را مورد اشاره قرار می دهیم .

  ۱۷:۵۵:۲۶ دوشنبه ۲۶ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 153
 • چرا دوربین های EOS R برای عکاسی از مواد غذایی بسیار مناسب هستند ؟

  دوربین EOS R اولین دوربین میرورلس فول فریم ساخت کمپانی کانن است . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور پرقدرت 30.3MP CMOS ؛ راهنمای دستیابی به نقطه فوکوس ؛ فناوری اتصال با وای فای ؛ و برخی از دیگر ویژگی های کاربردی پیشرفته برای عکاسی ؛ استفاده شده است .

  ۳:۳۵:۱۷ دوشنبه ۱۶ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 29
 • 4 نکته بسیار مهم برای عکاسی در طبیعت در ایام نوروز

  ۱۷:۴۲:۵۷ یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 104
 • روش عکاسی منظره با استفاده از نور ماه

  حالت و احساسی که با استفاده از نور ماه در درون عکس ها ایجاد می شود ؛ حسی متفاوت و منحصر به فرد خواهد بود . عکاسی با استفاده از نور ماه چالش ها و موانعی را به وجود می آورد . در این مطلب آموزشی برای هنرجواین نمایندگی کانن و نمایندگی نیکون ؛ تکنیک ها و مسائل مرتبط با عکاسی در زمان استفاده از نور ماه را مورد اشاره قرار می دهیم .

  ۰:۴۰:۳۲ یکشنبه ۱۲ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 36
 • روش استفاده از فیلتر های پلاریزه در عکاسی

  فیلتر های پلاریزه از جمله مهمترین فیلتر هایی هستند که در عکاسی مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از ضروری ترین ابزار و تجهیزات در عکاسی منظره و طبیعت به شمار می آیند . این فیلتر موجب غنی تر شدن رنگ در عکس شده و حالت های بازتاب شدید نور در تصویر را از بین می برد . فیلتر های پلاریزه کننده موجب جذب پرتور های پلاریزه نور می شوند .

  ۱۰:۴۸:۲۹ چهارشنبه ۴ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 13
 • راهنمای تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی ماکرو

  در عکاسی ماکرو طیف گسترده ای از تجهیزات تخصصی وجود دارند و این تجهیزات از ارزانترین تا گران ترین طیف از محصولات عکاسی را در بر می گیرند . اگر شما یکی از علاقمندان به عکاسی در سبک ماکرو هستید ؛ برای شما نکاتی را در رابطه با ابزار و تجهیزات مورد نیاز در عکاسی ماکرو ؛ بیان می داریم .

  ۹:۵۶:۳۲ دوشنبه ۲۳ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 94