• روش استفاده از فیلتر های کلوز آپ : ماکرو گرافی بدون لنز ماکرو

  برای نزدیک تر شدن به سوژه های کوچک و عکاسی از فواصل بسیار نزدیک راه های زیادی وجود دارند . زمانی که به یک سوژه بسیار کوچک نزدیک شده و از آن در یک نمای بسته عکاسی می کنید ؛ آن سوژه بسیار بزرگتر از حالت عادی در درون تصویر شما دیده می شود.

  ۲:۰۸:۴۴ یکشنبه ۲۲ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 42
 • بونس کردن نور فلاش چیست و چه اهمیتی دارد ؟

  بونس کردن نور فلاش یکی از تکنیک ها عکاسی است که به وسیله آن ؛ از بازتاب نور فلاش در اثر برخورد نور به اجسام ؛ دیوار یا سقف ؛ برای نوردهی به سوژه اصلی استفاده می شود. بازتاب دادن نور فلاش با استفاده از این تکنیک ؛ به ما کمک می کند تا نور فلاش را به یک نور نرم و معتدل تبدیل نموده و در درون تصویر ؛ حالت هایی نرم از وجود نور و سایه را به دست بیاوریم .

  ۱۵:۳۶:۲۰ پنجشنبه ۹ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 155
 • روش استفاده از قانون یک سوم در عکاسی خیابانی و عکاسی پرتره

  بسیاری از هنرمندان عکاس در رابطه با اهمیت اصول کادر بندی در زمان های عکاسی آگاهی دارند . اما یکی از مشکلاتی که به طور معمول عکاسان تازه کار با آن مواجه هستند آن است که نمی دانند از کجا باید آغاز کنند .

  ۱۸:۳۷:۱۰ شنبه ۱۸ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 90
 • آموزش روش نوردهی به سوژه و پس زمینه در عکاسی در شب

  در زمان های شب و هنگام عکاسی در فضاهای باز و شهری ؛ به دست آوردن حالت نوردهی یکسان بر روی سوژه و در عین حال نمایش پس زمینه های زیبای مناظر شهری ؛ یکی از مواردی است که انجام آن نیاز به مهارت و آگاهی از دانش عکاسی دارد . در این مطلب روش عکاسی در شب و به دست آوردن حالت نوردهی همسان بر روی سوژه و همزمان با آن به دست آوردن جزئیات در پس زمینه را مورد بررسی قرار می دهیم .

  ۱۹:۱۶:۴۷ دوشنبه ۲۳ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 96
 • چک لیست وظایف عکاس ؛ بعد از پایان جلسه عکاسی

  در بیشتر آموزش های عکاسی ؛ وظایف یک عکاس درزمان های پیش از شروع عکاسی و یا نکات قابل توجه در طول زمان فرایند عکاسی مورد توجه قرار داده می شوند . در این مطلب فهرستی از مواردی را مورد اشاره قرار می دهیم که از جمله وظایف یک عکاس در زمان های پس از پایان یک جلسه عکاسی می باشند .

  ۱۱:۵۸:۵۴ یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 53
 • نکاتی برای عکاسی بهتر در شب

  بسیاری از عکاسان مبتدی و یا حتی کسانی که تجربیات متعددی در دنیای عکاسی دارند ؛ بیشتر تمایل به انجام کار در نور روز داشته و از لذت عکاسی در زمان های شب و نور کم ؛ بی خبر هستند .

  ۱۵:۴۸:۴۹ چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 65
 • نکات ترکیب بندی با لنز های واید انگل

  لنز های واید انگل ؛ ابزار هایی بسیار جذاب برای عکاسی از محیط های داخلی , صحنه های طبیعت و هر گونه فضایی هستند که نیاز به یک زاویه دید بسیار باز و بزرگ دارند . اما در هر صورت باید توجه داشته باشیم که این لنزها دارای تاثیراتی بر مسئله پرسپکتیو در عکاسی هستند

  ۱۰:۵۲:۳۰ چهارشنبه ۱ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 46
 • عکاسی رنگی یا سیاه و سفید ؟ چه زمان باید استفاده نمود ؟

  تصمیم گیری در رابطه با اینکه چه زمان باید از حالت رنگی و در چه زمان باید از حالت عکاسی سیاه و سفید استفاده شود ؛ یک مسئله دشوار است . آیا در این زمینه راهکار و یا دستورالعملی وجود دارد ؟

  ۱۹:۳۰:۲۳ شنبه ۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 50
 • 4 دلیل برای استفاده ازمود تنظیمات دستی دوربین ( M )

  مود تنظیمات دستی یا همان حال ( M ) عکاسی با دوربین ؛ حالتی برای استفاده از دوربین است که در آن هیچ یک از عوامل تاثیرگذار بر تصویر به صورت خودکار کنترل نمی شوند و در این شرایط ؛ برای تمامی حالت های نوردهی و کنترل دوربین ؛ عکاس باید تصمیم گیری نماید .

  ۱۲:۴۵:۴۲ یکشنبه ۲۲ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 122
 • راهکار ها و روشهای دستیابی به عکس های پرتره با کیفیت حرفه ای

  عکاسی پرتره یکی از جذابترین ژانر های عکاسی به شمار می آید و بسیاری از عکاسان آماتور در پی دستیابی به راهکار ها و روشهای ثبت عکس های با کیفیت حرفه ای در این ژانر می باشند . دراین مطلب برخی از نکاتی را مورد اشاره قرار می دهیم که به شما کمک میکنند عکسهایی با کیفیت حرفه ای را به دست بیاورید .

  ۱۲:۳۱:۴۹ شنبه ۴ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 368