• عکاسی رنگی یا سیاه و سفید ؟ چه زمان باید استفاده نمود ؟

  تصمیم گیری در رابطه با اینکه چه زمان باید از حالت رنگی و در چه زمان باید از حالت عکاسی سیاه و سفید استفاده شود ؛ یک مسئله دشوار است . آیا در این زمینه راهکار و یا دستورالعملی وجود دارد ؟

  ۱۹:۳۰:۲۳ شنبه ۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 50
 • 4 دلیل برای استفاده ازمود تنظیمات دستی دوربین ( M )

  مود تنظیمات دستی یا همان حال ( M ) عکاسی با دوربین ؛ حالتی برای استفاده از دوربین است که در آن هیچ یک از عوامل تاثیرگذار بر تصویر به صورت خودکار کنترل نمی شوند و در این شرایط ؛ برای تمامی حالت های نوردهی و کنترل دوربین ؛ عکاس باید تصمیم گیری نماید .

  ۲۰:۳۵:۳۸ سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 121
 • راهکار ها و روشهای دستیابی به عکس های پرتره با کیفیت حرفه ای

  عکاسی پرتره یکی از جذابترین ژانر های عکاسی به شمار می آید و بسیاری از عکاسان آماتور در پی دستیابی به راهکار ها و روشهای ثبت عکس های با کیفیت حرفه ای در این ژانر می باشند . دراین مطلب برخی از نکاتی را مورد اشاره قرار می دهیم که به شما کمک میکنند عکسهایی با کیفیت حرفه ای را به دست بیاورید .

  ۱۹:۰۹:۲۶ سه شنبه ۶ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 359
 • استفاده از قاب ها به عنوان یکی از عناصر مهم در ترکیب بندی عکس

  در سبک های عکاسی در فضای باز , منظره و حیات وحش ؛ استفاده از قاب ها به عنوان یکی از عناصر ترکیب بندی عکس برای جلب توجه مخاطب ؛ یکی از تکنیک های بسیار مهم و کاربردی به شمار می آید.

  ۲۱:۵۰:۰۳ سه شنبه ۱۳ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 44
 • چند نکته حرفه ای برای عکاسی در خیابان

  عکاسی در خیابان ؛ یکی از ژانر های جدید در دنیای عکاسی دیجیتال است و هرگونه ثبت سوژه ها در محیط های خیابانی را در درون این ژانر می توان قرار داد. در این سبک تنها نیاز است تا به دنبال سوژه های جذاب باشید و از یک زاویه دید منحصر به فرد به آن نگاه کنید . در این مطلب به بیان برخی از نکاتی می پردازیم که به شما کمک می کنند تا به ثبت عکس های حرفه ای در محیط های خیابانی اقدام نمایید.

  ۸:۲۸:۴۶ چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 44
 • نکات ایمنی در رابطه با کارت حافظه دوربین های DSLR

  کارت حافظه یکی از مهمترین بخش های جانبی دوربین است که سلامت وایمنی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . در رابطه با نحوه استفاده از کارت حافظه و قسمت کارت خوان دوربین های عکاسی ؛ همواره دستورالعمل هایی وجود دارند و در این مطلب برخی از نکات و دستورالعمل های مرتبط با کارت حافظه و روش نصب و خارج نمودن آن از دوربین را مورد اشاره قرار می دهیم .

  ۱۱:۱۸:۴۱ یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 87
 • نکاتی برای عکاسی در فصل بهار

  بهار و پاییز فصل هایی بسیار جذاب برای عکاسی هستند. در فصل بهار ، رنگ ها دارای درخشش خاصی می باشند و شرایط تابش نور بهترین حالت از سایه ها در زمان های عکاسی را به وجود می آورد . در این مطلب برخی از نکات در رابطه با عکاسی در فصل بهار را مورد اشاره قرار می دهیم .

  ۱۴:۱۸:۱۳ شنبه ۱۷ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 152
 • چرا دوربین های EOS R برای عکاسی از مواد غذایی بسیار مناسب هستند ؟

  دوربین EOS R اولین دوربین میرورلس فول فریم ساخت کمپانی کانن است . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور پرقدرت 30.3MP CMOS ؛ راهنمای دستیابی به نقطه فوکوس ؛ فناوری اتصال با وای فای ؛ و برخی از دیگر ویژگی های کاربردی پیشرفته برای عکاسی ؛ استفاده شده است .

  ۱۰:۱۷:۱۳ جمعه ۲ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ ساعت بازدید : 28
 • 4 نکته بسیار مهم برای عکاسی در طبیعت در ایام نوروز

  ۱۷:۴۲:۵۷ یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 104
 • روش عکاسی منظره با استفاده از نور ماه

  حالت و احساسی که با استفاده از نور ماه در درون عکس ها ایجاد می شود ؛ حسی متفاوت و منحصر به فرد خواهد بود . عکاسی با استفاده از نور ماه چالش ها و موانعی را به وجود می آورد . در این مطلب آموزشی برای هنرجواین نمایندگی کانن و نمایندگی نیکون ؛ تکنیک ها و مسائل مرتبط با عکاسی در زمان استفاده از نور ماه را مورد اشاره قرار می دهیم .

  ۶:۴۳:۲۴ شنبه ۳ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 33