• روش فریز کردن حرکت با تکنیک سینک سرعت بالا

  در حالت عادی و در زمان استفاده از فلاش روی دوربین ؛ بیشترین سرعت شاتر قابل استفاده در حدود 1/200 تا 1/300 ثانیه خواهد بود .و در صورتی که شما به استفاده از سرعت شاتر بالاتری نیاز داشته باشید ؛ تنها با استفاده از سینک فلاش سرعت بالا و حالت تابش متوالی نور فلاش ؛ این امکان برای شما به وجود می آید .

  ۷:۳۲:۳۸ شنبه ۱۰ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 136
 • تکنیک عکاسی خلاقانه با فلاش در شب ثبت رد نور با روش سینک پرده دوم

  عکاسی با سرعت شاتر پایین و ثبت رد نور های در حال حرکت ؛ یکی از روش های جالب و جذاب عکاسی به شمار می آید .به طور معمول با استفاده از سرعت شاتر پایین ؛ اجسام نور دار در حال حرکت ؛ از کانون دید دوربین خارج شده و رد حرکت نور آنها به صورت خطوط کشیده در درون کادر تصویر دیده می شود

  ۱۱:۳۷:۱۷ شنبه ۱۰ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 298
 • بررسی قابلیت Eye Detection AF ( اتوفوکوس تشخیص چشم ) در دوربین کانن

  در عکاسی پرتره ؛ چشم ها مهمترین بخش سوژه به شمار می آیند و زمانی که مخاطب به عکس های ثبت شده نگاه می کند ؛ از اولین نگاه به عکس ؛ به دنبال چشم سوژه می گردد . بسیاری از افراد عادی ؛ خوب یا بد بودن یک تصویر را با کیفیتی که از چشم های سوژه به دست می آورند ؛ مورد قضاوت قرار می دهند و بنا بر این دلایل ، چشم ها ؛ مهم ترین بخش سوژه در عکاسی پرتره را تشکیل می دهند .

  ۷:۵۸:۵۹ شنبه ۱۰ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 63
 • روش استفاده از فیلتر های کلوز آپ : ماکرو گرافی بدون لنز ماکرو

  برای نزدیک تر شدن به سوژه های کوچک و عکاسی از فواصل بسیار نزدیک راه های زیادی وجود دارند . زمانی که به یک سوژه بسیار کوچک نزدیک شده و از آن در یک نمای بسته عکاسی می کنید ؛ آن سوژه بسیار بزرگتر از حالت عادی در درون تصویر شما دیده می شود.

  ۱۳:۰۶:۵۱ یکشنبه ۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 38
 • بونس کردن نور فلاش چیست و چه اهمیتی دارد ؟

  بونس کردن نور فلاش یکی از تکنیک ها عکاسی است که به وسیله آن ؛ از بازتاب نور فلاش در اثر برخورد نور به اجسام ؛ دیوار یا سقف ؛ برای نوردهی به سوژه اصلی استفاده می شود. بازتاب دادن نور فلاش با استفاده از این تکنیک ؛ به ما کمک می کند تا نور فلاش را به یک نور نرم و معتدل تبدیل نموده و در درون تصویر ؛ حالت هایی نرم از وجود نور و سایه را به دست بیاوریم .

  ۱۰:۳۱:۴۹ سه شنبه ۶ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 141
 • روش استفاده از قانون یک سوم در عکاسی خیابانی و عکاسی پرتره

  بسیاری از هنرمندان عکاس در رابطه با اهمیت اصول کادر بندی در زمان های عکاسی آگاهی دارند . اما یکی از مشکلاتی که به طور معمول عکاسان تازه کار با آن مواجه هستند آن است که نمی دانند از کجا باید آغاز کنند .

  ۸:۰۱:۵۱ شنبه ۱۷ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 87
 • آموزش روش نوردهی به سوژه و پس زمینه در عکاسی در شب

  در زمان های شب و هنگام عکاسی در فضاهای باز و شهری ؛ به دست آوردن حالت نوردهی یکسان بر روی سوژه و در عین حال نمایش پس زمینه های زیبای مناظر شهری ؛ یکی از مواردی است که انجام آن نیاز به مهارت و آگاهی از دانش عکاسی دارد . در این مطلب روش عکاسی در شب و به دست آوردن حالت نوردهی همسان بر روی سوژه و همزمان با آن به دست آوردن جزئیات در پس زمینه را مورد بررسی قرار می دهیم .

  ۱۸:۵۲:۲۰ یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 92
 • چک لیست وظایف عکاس ؛ بعد از پایان جلسه عکاسی

  در بیشتر آموزش های عکاسی ؛ وظایف یک عکاس درزمان های پیش از شروع عکاسی و یا نکات قابل توجه در طول زمان فرایند عکاسی مورد توجه قرار داده می شوند . در این مطلب فهرستی از مواردی را مورد اشاره قرار می دهیم که از جمله وظایف یک عکاس در زمان های پس از پایان یک جلسه عکاسی می باشند .

  ۱۱:۵۸:۵۴ یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 53
 • نکاتی برای عکاسی بهتر در شب

  بسیاری از عکاسان مبتدی و یا حتی کسانی که تجربیات متعددی در دنیای عکاسی دارند ؛ بیشتر تمایل به انجام کار در نور روز داشته و از لذت عکاسی در زمان های شب و نور کم ؛ بی خبر هستند .

  ۱۵:۴۸:۴۹ چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 65
 • نکات ترکیب بندی با لنز های واید انگل

  لنز های واید انگل ؛ ابزار هایی بسیار جذاب برای عکاسی از محیط های داخلی , صحنه های طبیعت و هر گونه فضایی هستند که نیاز به یک زاویه دید بسیار باز و بزرگ دارند . اما در هر صورت باید توجه داشته باشیم که این لنزها دارای تاثیراتی بر مسئله پرسپکتیو در عکاسی هستند

  ۱۱:۲۳:۱۳ دوشنبه ۵ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 43