• ایرادات و مشکلات بخش اتوفوکوس در دوربین‌های عکاسی

  اتوفوکوس یا فوکوس خودکار دوربین گاهی دچار اختلال می‌شود و یا به طور کلی از کار می‌افتد، در این مقاله برای حل این معضل پس از معرفی سیستم فوکوس خودکار ، ابتدا بیشتر احتمالات بروز خطا را معرفی کرده و راه حل برطرف کردن آن را نیز بیان نموده‌ایم

  ۱۲:۴۹:۴۵ پنجشنبه ۵ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 4
 • لیزرخوردگی و پیکسل سوخته در سنسور دوربین

  لیزر خوردگی دوربین و نقش نمایندگی تعمیرات دوربین کانن و تعمیرات دوربین نیکون

  ۱۲:۴۰:۳۷ پنجشنبه ۵ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 4
 • تعیین تعداد شات دوربین

  استهلاک شاتر دوربین ، نسبت مستقیم با تعداد شات های زده شده توسط دوربین دارد، در این مقاله به مطالبی چون تعیین تعداد شات دوربین ، عمر مفید شاتر ، تعویض شاتر ، معرفی تعمیرگاه مجاز برای تعویض شاتر و ... پرداخته شده است.

  ۱۶:۵۴:۰۳ دوشنبه ۱۹ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 6
 • روش فریز کردن حرکت با تکنیک سینک سرعت بالا

  در حالت عادی و در زمان استفاده از فلاش روی دوربین ؛ بیشترین سرعت شاتر قابل استفاده در حدود 1/200 تا 1/300 ثانیه خواهد بود .و در صورتی که شما به استفاده از سرعت شاتر بالاتری نیاز داشته باشید ؛ تنها با استفاده از سینک فلاش سرعت بالا و حالت تابش متوالی نور فلاش ؛ این امکان برای شما به وجود می آید .

  ۹:۵۶:۲۹ شنبه ۲۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 138
 • تکنیک عکاسی خلاقانه با فلاش در شب ثبت رد نور با روش سینک پرده دوم

  عکاسی با سرعت شاتر پایین و ثبت رد نور های در حال حرکت ؛ یکی از روش های جالب و جذاب عکاسی به شمار می آید .به طور معمول با استفاده از سرعت شاتر پایین ؛ اجسام نور دار در حال حرکت ؛ از کانون دید دوربین خارج شده و رد حرکت نور آنها به صورت خطوط کشیده در درون کادر تصویر دیده می شود

  ۲۰:۲۹:۴۹ دوشنبه ۱۶ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 346
 • روش استفاده از فیلتر های کلوز آپ : ماکرو گرافی بدون لنز ماکرو

  برای نزدیک تر شدن به سوژه های کوچک و عکاسی از فواصل بسیار نزدیک راه های زیادی وجود دارند . زمانی که به یک سوژه بسیار کوچک نزدیک شده و از آن در یک نمای بسته عکاسی می کنید ؛ آن سوژه بسیار بزرگتر از حالت عادی در درون تصویر شما دیده می شود.

  ۲۰:۴۶:۵۹ شنبه ۷ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 40
 • بونس کردن نور فلاش چیست و چه اهمیتی دارد ؟

  بونس کردن نور فلاش یکی از تکنیک ها عکاسی است که به وسیله آن ؛ از بازتاب نور فلاش در اثر برخورد نور به اجسام ؛ دیوار یا سقف ؛ برای نوردهی به سوژه اصلی استفاده می شود. بازتاب دادن نور فلاش با استفاده از این تکنیک ؛ به ما کمک می کند تا نور فلاش را به یک نور نرم و معتدل تبدیل نموده و در درون تصویر ؛ حالت هایی نرم از وجود نور و سایه را به دست بیاوریم .

  ۱۰:۰۹:۲۶ یکشنبه ۱۵ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 146
 • روش استفاده از قانون یک سوم در عکاسی خیابانی و عکاسی پرتره

  بسیاری از هنرمندان عکاس در رابطه با اهمیت اصول کادر بندی در زمان های عکاسی آگاهی دارند . اما یکی از مشکلاتی که به طور معمول عکاسان تازه کار با آن مواجه هستند آن است که نمی دانند از کجا باید آغاز کنند .

  ۰:۱۸:۱۹ شنبه ۳۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 88
 • آموزش روش نوردهی به سوژه و پس زمینه در عکاسی در شب

  در زمان های شب و هنگام عکاسی در فضاهای باز و شهری ؛ به دست آوردن حالت نوردهی یکسان بر روی سوژه و در عین حال نمایش پس زمینه های زیبای مناظر شهری ؛ یکی از مواردی است که انجام آن نیاز به مهارت و آگاهی از دانش عکاسی دارد . در این مطلب روش عکاسی در شب و به دست آوردن حالت نوردهی همسان بر روی سوژه و همزمان با آن به دست آوردن جزئیات در پس زمینه را مورد بررسی قرار می دهیم .

  ۱۹:۲۶:۱۴ یکشنبه ۱۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 94
 • عکاسی رنگی یا سیاه و سفید ؟ چه زمان باید استفاده نمود ؟

  تصمیم گیری در رابطه با اینکه چه زمان باید از حالت رنگی و در چه زمان باید از حالت عکاسی سیاه و سفید استفاده شود ؛ یک مسئله دشوار است . آیا در این زمینه راهکار و یا دستورالعملی وجود دارد ؟

  ۱۹:۳۰:۲۳ شنبه ۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 50