• روش فریز کردن حرکت با تکنیک سینک سرعت بالا

  در حالت عادی و در زمان استفاده از فلاش روی دوربین ؛ بیشترین سرعت شاتر قابل استفاده در حدود 1/200 تا 1/300 ثانیه خواهد بود .و در صورتی که شما به استفاده از سرعت شاتر بالاتری نیاز داشته باشید ؛ تنها با استفاده از سینک فلاش سرعت بالا و حالت تابش متوالی نور فلاش ؛ این امکان برای شما به وجود می آید .

  ۱۵:۴۰:۳۶ جمعه ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ ساعت بازدید : 134
 • تکنیک عکاسی خلاقانه با فلاش در شب ثبت رد نور با روش سینک پرده دوم

  عکاسی با سرعت شاتر پایین و ثبت رد نور های در حال حرکت ؛ یکی از روش های جالب و جذاب عکاسی به شمار می آید .به طور معمول با استفاده از سرعت شاتر پایین ؛ اجسام نور دار در حال حرکت ؛ از کانون دید دوربین خارج شده و رد حرکت نور آنها به صورت خطوط کشیده در درون کادر تصویر دیده می شود

  ۱۵:۰۴:۴۵ دوشنبه ۱۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 277
 • روش استفاده از فیلتر های کلوز آپ : ماکرو گرافی بدون لنز ماکرو

  برای نزدیک تر شدن به سوژه های کوچک و عکاسی از فواصل بسیار نزدیک راه های زیادی وجود دارند . زمانی که به یک سوژه بسیار کوچک نزدیک شده و از آن در یک نمای بسته عکاسی می کنید ؛ آن سوژه بسیار بزرگتر از حالت عادی در درون تصویر شما دیده می شود.

  ۱۴:۰۸:۴۴ سه شنبه ۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 34
 • بونس کردن نور فلاش چیست و چه اهمیتی دارد ؟

  بونس کردن نور فلاش یکی از تکنیک ها عکاسی است که به وسیله آن ؛ از بازتاب نور فلاش در اثر برخورد نور به اجسام ؛ دیوار یا سقف ؛ برای نوردهی به سوژه اصلی استفاده می شود. بازتاب دادن نور فلاش با استفاده از این تکنیک ؛ به ما کمک می کند تا نور فلاش را به یک نور نرم و معتدل تبدیل نموده و در درون تصویر ؛ حالت هایی نرم از وجود نور و سایه را به دست بیاوریم .

  ۱۸:۰۴:۳۱ شنبه ۹ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 135
 • روش استفاده از قانون یک سوم در عکاسی خیابانی و عکاسی پرتره

  بسیاری از هنرمندان عکاس در رابطه با اهمیت اصول کادر بندی در زمان های عکاسی آگاهی دارند . اما یکی از مشکلاتی که به طور معمول عکاسان تازه کار با آن مواجه هستند آن است که نمی دانند از کجا باید آغاز کنند .

  ۱۲:۴۸:۴۶ چهارشنبه ۲۵ دی ماه سال ۱۳۹۸ ساعت بازدید : 84
 • آموزش روش نوردهی به سوژه و پس زمینه در عکاسی در شب

  در زمان های شب و هنگام عکاسی در فضاهای باز و شهری ؛ به دست آوردن حالت نوردهی یکسان بر روی سوژه و در عین حال نمایش پس زمینه های زیبای مناظر شهری ؛ یکی از مواردی است که انجام آن نیاز به مهارت و آگاهی از دانش عکاسی دارد . در این مطلب روش عکاسی در شب و به دست آوردن حالت نوردهی همسان بر روی سوژه و همزمان با آن به دست آوردن جزئیات در پس زمینه را مورد بررسی قرار می دهیم .

  ۱:۴۳:۴۰ شنبه ۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ ساعت بازدید : 91
 • عکاسی رنگی یا سیاه و سفید ؟ چه زمان باید استفاده نمود ؟

  تصمیم گیری در رابطه با اینکه چه زمان باید از حالت رنگی و در چه زمان باید از حالت عکاسی سیاه و سفید استفاده شود ؛ یک مسئله دشوار است . آیا در این زمینه راهکار و یا دستورالعملی وجود دارد ؟

  ۱۱:۱۱:۳۲ یکشنبه ۶ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ ساعت بازدید : 49
 • 4 دلیل برای استفاده ازمود تنظیمات دستی دوربین ( M )

  مود تنظیمات دستی یا همان حال ( M ) عکاسی با دوربین ؛ حالتی برای استفاده از دوربین است که در آن هیچ یک از عوامل تاثیرگذار بر تصویر به صورت خودکار کنترل نمی شوند و در این شرایط ؛ برای تمامی حالت های نوردهی و کنترل دوربین ؛ عکاس باید تصمیم گیری نماید .

  ۱۲:۵۹:۵۰ شنبه ۱۰ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ ساعت بازدید : 120
 • راهکار ها و روشهای دستیابی به عکس های پرتره با کیفیت حرفه ای

  عکاسی پرتره یکی از جذابترین ژانر های عکاسی به شمار می آید و بسیاری از عکاسان آماتور در پی دستیابی به راهکار ها و روشهای ثبت عکس های با کیفیت حرفه ای در این ژانر می باشند . دراین مطلب برخی از نکاتی را مورد اشاره قرار می دهیم که به شما کمک میکنند عکسهایی با کیفیت حرفه ای را به دست بیاورید .

  ۲۳:۱۶:۵۶ پنجشنبه ۱۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 344
 • چرا دوربین های EOS R برای عکاسی از مواد غذایی بسیار مناسب هستند ؟

  دوربین EOS R اولین دوربین میرورلس فول فریم ساخت کمپانی کانن است . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور پرقدرت 30.3MP CMOS ؛ راهنمای دستیابی به نقطه فوکوس ؛ فناوری اتصال با وای فای ؛ و برخی از دیگر ویژگی های کاربردی پیشرفته برای عکاسی ؛ استفاده شده است .

  ۱۰:۱۷:۱۳ جمعه ۲ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ ساعت بازدید : 28