• بررسی قابلیت Eye Detection AF ( اتوفوکوس تشخیص چشم ) در دوربین کانن

  در عکاسی پرتره ؛ چشم ها مهمترین بخش سوژه به شمار می آیند و زمانی که مخاطب به عکس های ثبت شده نگاه می کند ؛ از اولین نگاه به عکس ؛ به دنبال چشم سوژه می گردد . بسیاری از افراد عادی ؛ خوب یا بد بودن یک تصویر را با کیفیتی که از چشم های سوژه به دست می آورند ؛ مورد قضاوت قرار می دهند و بنا بر این دلایل ، چشم ها ؛ مهم ترین بخش سوژه در عکاسی پرتره را تشکیل می دهند .

  ۱۲:۰۶:۰۵ یکشنبه ۲۵ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 64
 • چک لیست وظایف عکاس ؛ بعد از پایان جلسه عکاسی

  در بیشتر آموزش های عکاسی ؛ وظایف یک عکاس درزمان های پیش از شروع عکاسی و یا نکات قابل توجه در طول زمان فرایند عکاسی مورد توجه قرار داده می شوند . در این مطلب فهرستی از مواردی را مورد اشاره قرار می دهیم که از جمله وظایف یک عکاس در زمان های پس از پایان یک جلسه عکاسی می باشند .

  ۱۱:۵۸:۵۴ یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 53
 • نکاتی برای عکاسی بهتر در شب

  بسیاری از عکاسان مبتدی و یا حتی کسانی که تجربیات متعددی در دنیای عکاسی دارند ؛ بیشتر تمایل به انجام کار در نور روز داشته و از لذت عکاسی در زمان های شب و نور کم ؛ بی خبر هستند .

  ۱۵:۴۸:۴۹ چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 65
 • نکات ترکیب بندی با لنز های واید انگل

  لنز های واید انگل ؛ ابزار هایی بسیار جذاب برای عکاسی از محیط های داخلی , صحنه های طبیعت و هر گونه فضایی هستند که نیاز به یک زاویه دید بسیار باز و بزرگ دارند . اما در هر صورت باید توجه داشته باشیم که این لنزها دارای تاثیراتی بر مسئله پرسپکتیو در عکاسی هستند

  ۲:۰۱:۲۲ سه شنبه ۳ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 44
 • استفاده از قاب ها به عنوان یکی از عناصر مهم در ترکیب بندی عکس

  در سبک های عکاسی در فضای باز , منظره و حیات وحش ؛ استفاده از قاب ها به عنوان یکی از عناصر ترکیب بندی عکس برای جلب توجه مخاطب ؛ یکی از تکنیک های بسیار مهم و کاربردی به شمار می آید.

  ۶:۱۹:۱۹ یکشنبه ۸ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 47
 • چند نکته حرفه ای برای عکاسی در خیابان

  عکاسی در خیابان ؛ یکی از ژانر های جدید در دنیای عکاسی دیجیتال است و هرگونه ثبت سوژه ها در محیط های خیابانی را در درون این ژانر می توان قرار داد. در این سبک تنها نیاز است تا به دنبال سوژه های جذاب باشید و از یک زاویه دید منحصر به فرد به آن نگاه کنید . در این مطلب به بیان برخی از نکاتی می پردازیم که به شما کمک می کنند تا به ثبت عکس های حرفه ای در محیط های خیابانی اقدام نمایید.

  ۱۰:۴۳:۵۵ چهارشنبه ۴ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 45
 • نکات ایمنی در رابطه با کارت حافظه دوربین های DSLR

  کارت حافظه یکی از مهمترین بخش های جانبی دوربین است که سلامت وایمنی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . در رابطه با نحوه استفاده از کارت حافظه و قسمت کارت خوان دوربین های عکاسی ؛ همواره دستورالعمل هایی وجود دارند و در این مطلب برخی از نکات و دستورالعمل های مرتبط با کارت حافظه و روش نصب و خارج نمودن آن از دوربین را مورد اشاره قرار می دهیم .

  ۱۱:۱۸:۴۱ یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 87
 • نکاتی برای عکاسی در فصل بهار

  بهار و پاییز فصل هایی بسیار جذاب برای عکاسی هستند. در فصل بهار ، رنگ ها دارای درخشش خاصی می باشند و شرایط تابش نور بهترین حالت از سایه ها در زمان های عکاسی را به وجود می آورد . در این مطلب برخی از نکات در رابطه با عکاسی در فصل بهار را مورد اشاره قرار می دهیم .

  ۱۷:۵۵:۲۶ دوشنبه ۲۶ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 153
 • 4 نکته بسیار مهم برای عکاسی در طبیعت در ایام نوروز

  ۱۷:۴۲:۵۷ یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 104
 • روش عکاسی منظره با استفاده از نور ماه

  حالت و احساسی که با استفاده از نور ماه در درون عکس ها ایجاد می شود ؛ حسی متفاوت و منحصر به فرد خواهد بود . عکاسی با استفاده از نور ماه چالش ها و موانعی را به وجود می آورد . در این مطلب آموزشی برای هنرجواین نمایندگی کانن و نمایندگی نیکون ؛ تکنیک ها و مسائل مرتبط با عکاسی در زمان استفاده از نور ماه را مورد اشاره قرار می دهیم .

  ۱۸:۳۵:۱۷ یکشنبه ۱۵ تیر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت بازدید : 35